krása

Maori Tetovanie: zamerať sa na jeho pôvod a význam

Maori tetovanie nápad tetovanie muž rameno tetovanie design rameno

tetovanie Maori, alebo Maori, je súčasťou rodiny tribal tetovanie. To si vyžaduje jeho meno od polynézskej kmeňa Maori, natívne obyvateľov polynézskej národmi, Nový Zéland.


Maori tetovanie design kresba idea tribal tetovanie

Maori tetovanie: zamerať sa na pôvodu, čo znamená niekoľko ďalších nápadov do výkresov

Tam je ešte debata o konečných pôvod polynézskej kultúry a predstavy o tetovanie. Jedna vec je istá, termín "polynézskej" zahŕňa mnoho kmeňov: Brands sa Samoïens sa Niouens sa Tongois, Cook Islanders, Hawaiians, Tahitians a Maori. Všetky tieto kmene sú geneticky príbuzné pôvodným obyvateľom v niektorých častiach juhovýchodnej Ázie.

Juhovýchodnej Ázii a na oplátku Polynézia je subregión Oceánia, tvoria veľké skupiny viac ako 1000 ostrovov rozptýlených cez oceán strednej a južnej Tichomorí, trojuholník zahŕňajúce nový Zéland, ostrov Hawaii a veľkonočné ostrov.

Ľudia, ktorí obývajú ostrovy Polynézie sú označované Polynézania a zdieľajú mnoho podobných čŕt, vrátane jazyka, kultúry a viery.

Maori kmeňové tetovanie nápad tetovanie design

Maori tetovanie: dedičstva ďaleko prísť

Avšak, polynézskej jazyky sa môžu mierne líšiť od seba navzájom a v niektorých prípadoch sa jedná o veľmi odlišné výrazne. Existujú slová, ktoré sú v podstate rovnaké vo všetkých polynézskych jazykov, ktoré odrážajú najhlbšie jadro všetkých polynézskych kultúr. Moana (Oceán) a mana (Sila a duchovnej energie) sú dva pojmy, ktoré presahujú všetky polynézskej kultúry.

Tieto slová sú dosť podobné a odráža okolité polynézskej kultúry s oceánom, pretože sa domnievajú, že oceán je život.

Maori tetovanie rameno tetovanie tribal tetovanie muž

Počiatky umenie tetovanie v Polynézii

Historicky, polynézskej kultúry nemal písania. Tetovanie umenie bola preto použitá Polynesians vyjadriť svoju identitu a osobnosť. Tetovanie je uvedené spoločenské postavenie a sexuálnej zrelosti, genealógiu. Takmer každý v dávnej polynézskej spoločnosti bola tetovaná.

Kapitán James Cook bol prvý prehliadač, aby sa pokúsili preskúmať polynézskej trojuholník. V roku 1771, kedy James Cook sa vrátil k Tahiti a na Novom Zélande. Bol prvý predstaviť "tetovanie" v Európe. Vo svojich príbehoch, James Cook opisuje správanie polynézskej ľudí svojej ceste, on volá tattaw. On tiež viedol Tahitian vymenoval Ma'i v Európe. S Ma'i, prvé tetovanie sa narodili v Európe.

tetovanie, Maori, polynézskej tetovanie-design-

Námorná histórie?

Ďalšie legenda hovorí, že mnohí európski námorníci miloval polynézskej tetovanie a začal tetovanie sami. Je to vďaka nim, že toto umenie šíri veľmi voliť v Európe.

Súčasná tradície polynézskej tetovanie tam bol viac ako 2000 rokov, ale v osemnástom storočí, Starý zákon zakazuje prevádzku. Od svojho oživenie v roku 1980, mnoho stratené umenie boli oživené, ale to sa stalo veľmi ťažké sterilizovať drevené nástroje a kosti používané na tetovanie procesu, takže Ministerstvo zdravotníctva zakázalo vo Francúzskej Polynézii tetovanie v roku 1986.

Niekoľko výskumníkov, výtvarníci a umelci tetovanie spomenúť oživenie umenia a prax tetovanie Tonga.

Maori tetovanie design Design kmeňové tetovanie design

Maori Tetovanie: Tonga a Samoa

To je Tonga a Samoa polynézskej tetovanie, ktoré rástli vo vysoko rafinované umenia. Tieto tongois bojovníci tetovaný na kolená s radom geometrických vzorov zložených hlavne z trojuholníkových vzorov, pruhy a tiež pevné jadier. Pre tonžských ľudí, tetovanie mal silný sociálny a kultúrny význam.

V starovekom Samoan tetovanie hrá tiež veľmi dôležitú úlohu v duchovnom rituálom a vojny. Tetovanie drží dedičnosť a Rovnako tak veľmi výsadné postavenie. Obvykle vytetovať skupiny šesť až osem ľudí (zvyčajne mužov) počas obradu zúčastnili priateľmi a príbuznými. Tetovanie Samoan bojovník začala veľkosti a ležal tesne pod kolená.

tetovanie Maori kmeňové tetovanie nápad človek

Medzi polynézskej národmi sa Tattooist mal veľmi vysoké postavenie.

Avšak, to nebolo nezvyčajné, že ženy majú tiež Samojština tetovanie. Ale zábery boli obmedzené na predmety, ako je séria jemné kvetinové vzory (väčšinou geometrickými), ruky a dolnej časti tela.

Asi 200 cestujúcich a Samoa Tonga sa usadil v regióne Marquesas. Po dobu viac ako 1000 rokov, jedna z najzložitejších polynézskej kultúry vyvinuli - Marquesan.

Umenie a architektúra boli vysoko vyvinuté marquins a vzory tetovanie prístrešky, často pokrýva celé telo, boli najrozvinutejšie v Polynézii.

Maori tetovanie design tribal tetovanie

Umiestnenie tetovanie v polynézskej tetovanie veľmi dôležité.

Umiestnenie tetovania na tele hrá veľmi dôležitú úlohu v polynézskej tetovanie. Obvykle associèrent ponechané ženám a tými správnymi ľuďmi. Tu je zjednodušený obraz toho, čo jednotlivé časti tela predstavovaného v polynézskej tetovanie:

hlava predstavuje múdrosť, duchovnosť, znalosti a intuíciu.

hornej časti tela - veľkorysosť, úprimnosť, česť a zmierenia.

a spodný trup - energia, odvaha, plodenia, nezávislosť a sexualita život

ramená a paže - sila a statočnosť a týkajú sa ľudí, ako bojovníkov a vedúcich pracovníkov.

a paže a ruky - kreativita a tvorba

Koru-tattoo-arm-idee-tattoo-tribal-polynézskej

Aké sú návrhy a hlavné dôvody pre tetovanie Maori (Polynézania)?

Návrhy (ďalej od zobrazenej zľava doprava)

Hei-tiki - šťastie, šťastie, plodnosť

Koru - nový začiatok, harmónie, rastu

Hei Maťa - prosperita, odhodlanie, silu, dobrý zdravotný stav

Manaia - Ochranný duchovné angel

skrúteniu Jednoduchý - spôsob života, večnosť

dvojitý krútenie - večnosť, priateľstvo, vernosť

tetovanie, tribal-tattoo-znamenať-nápady

A dôvody:

Hikuaua - prosperita, úspešnosti

Pakati - sila, odvaha, statočnosť

Unaunahi - ryby stupnice predstavujúce hojnosť a zdravie

Taratarekae - preložené "veľrybie zuby"

Ahu Ahu Mataroa - fyzikálne, atletika, nová výzva

Maori tetovanie-tattoo-man rameno

Idea Maori tattoo pattern Pakatipakati-tattoo-Maori-tattoo-tribal-polynézskejkirituhi-Maori tattoo-tattoo-idea-man-armMaori tetovanie design s Manaiaoceán Manaia-tattoo-Maori-tribal-tattoo-kmeňové

Výklad Hei Tiki hippieMaori-tetovanie-znamenať-rameno tetovanie symbol rodinyMaori tetovanie, tetovanie, tribal-polynézskom rodinná tetovanie, tribal-design-Maori-polynézskom tatoauge tiki-tetovanie-tribal-Maori-polynézskej Kmeňová-ryby-háčik-tetovanie-Polynesian tetovanie-design-idea-Maori-originálne-tetovanie-kmeňové

Double Krútenie modernej interpretácie a dizajn idee-tattoo-double-špirála tetovanie, tribal Koru-tattoo-idea-tattoo-tribal-originálny design Maori-tetovanie-design-idea-tattoo-tribal-ramenoMaori-tetovanie-design-modelu studiumdesign

A dozvedieť sa viac o maorskej tetovanie, navštívte tieto stránky.


About the author

admin